Kredyt gotówkowy – co musisz wiedzieć

2017-05-09 21:59:11 Kredyt gotówkowy – co musisz wiedzieć

Zakup nowego sprzętu RTV/AGD, remont, wyjazd na wakacje lub po prostu bieżące wydatki sfinansować można z kredytu gotówkowego na dowolny cel, który nie wymaga zabezpieczenia, tak jak to jest w przypadku kredytów hipotecznych. Udzielane są też na krótszy okres i na mniejsze kwoty. Stanowią jedną z najczęściej wybieranych form finansowania wydatków.

Co mówi prawo?

Kredyty gotówkowe oferowane przez Fintaxis Finanse we Wrocławiu udzielane są najczęściej przez banki, ale mają je w swojej ofercie również SKOKI. Podlegają ustawie o kredycie konsumenckim, dlatego zanim się na nie zdecydujemy, dobrze poznać swoje prawa i zobowiązania, jakie są z nimi związane. Przede wszystkim kredytobiorca ma prawo odstąpienia od umowy w ciągu 30 dni od daty złożenia oświadczenia rezygnacyjnego, nie ponosząc z tego tytułu żadnych konsekwencji. Może on również spłacić całość kredytu w dowolnym momencie, dzięki czemu zostaną mu zwrócone koszty poniesione z tytułu ubezpieczenia i prowizji adekwatnie do niewykorzystanego okresu.

Oprocentowanie i okres kredytowania

To jedne z ważniejszych kwestii, jakie trzeba przeanalizować i na jakie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze kredytu. Maksymalną kwotą, jaką możemy otrzymać, jest najczęściej do 150 000 zł, w niektórych bankach można uzyskać kwotę do 200 000zł lub więcej w zależności od zdolności kredytowej. Maksymalny okres kredytowania wynosi 10 a nawet 12 lat. Jeżeli chodzi o oprocentowanie, to nie może ono przekraczać wartości, jaka odpowiada 4-krotności stopy lombardowej, czyli 10%. W zależności od oferty banku może być ono mniej lub bardziej korzystne dla kredytobiorcy. Zapoznając się z ofertami, zazwyczaj spotkamy się z oprocentowaniem w wysokości 9%. Klienci z dobrą historią kredytową oraz dobrą zdolnością kredytową mogę uzyskać kredyt gotówkowy z oprocentowaniem stałym nawet rzędu około 5-7% w skali roki

Przemyślana decyzja

Kredyt związany jest z koniecznością spłaty comiesięcznych rat, dlatego decyzja o nim nie może być podjęta pod wpływem emocji i należy dokładnie przemyśleć, ile właściwie potrzebujemy. Kredyt gotówkowy we Wrocławiu dedykowany jest zarówno klientom o mniejszych, jak też większych potrzebach. W przypadku zakupu sprzętu czy wyposażenia domu może on wynieść 1000-5000 zł. Jeżeli jednak czeka nas większa inwestycja, może się okazać, iż potrzebować będziemy większej kwoty, np. 20-50 tys. zł lub jeszcze większej. Zawsze jednak trzeba doliczyć go do naszych comiesięcznych wydatków.

Kredyt we Wrocławiu, ale też w innych miastach, bardzo często można otrzymać w promocyjnej ofercie. Bardzo często oznacza to dla kredytobiorcy niższe koszty lub też dłuższy okres kredytowania. Zdarza się również, że banki przy kredytach na pewne kwoty nie wymagają zapłaty prowizji. Nie zawsze dotyczy to banków, w których mamy konto, dlatego tak ważne jest, aby zapoznać się też z innymi ofertami. Być może kredyt promocyjny otrzymamy od zupełnie innego kredytodawcy. Zawsze w doborze dobrego kredytu pomogą Doradcy Finansowi z Fintaxis Finanse. Potrzebujesz wsparcia? Zgłoś się do nas!

Jeżeli jesteś zainteresowany tym produktem skontaktuj się biurem Fintaxis Finanse.

Nasi doradcy udzielą wszystkich niezbędnych informacji, pomogą znaleźć najkorzystniejszy kredyt spośród różnych ofert banków a także dopełnią wszelkich formalności.

Kredyt Wrocław, Kredyty Wrocław, Kredyt firmowy Wrocław, Kredyty Firmowe Wrocław, Kredyt Gotówkowy Wrocław, Kredyty Gotówkowe Wrocław, Kredyt Inwestycyjny Wrocław, Faktoring Wrocław, Factoring Wrocław, Kredyt hipoteczny Wrocław, Kredyty Hipoteczne Wrocław, Leasing Wrocław, Doradcy Finansowi Wrocław, Fintaxis Finanse.

Pozostałe aktualności

2021-11-25 11:03:28 Black Week - sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy

Usługa wirtualnego biura za 1 zł.

Założenie spółki z o.o. z rabatem -50%.

U nas Black Friday zamienia się w Black Week.

Sprawdź szczegóły.

Czytaj więcej →
2021-11-17 09:17:18 Kredyt Hipoteczny bez „żywej” gotówki – Czy to możliwe?

Jest możliwość uzyskania kredytu hipotecznego bez posiadania wymaganej wysokości gotówki w portfelu.

Pomożemy Ci zweryfikować taką możliwość.

Sprawdź szczegóły.

Czytaj więcej →
2021-10-26 12:23:36 Nowa pula Pożyczek Unijnych

Pożyczka Unijna dla województwa wielkopolskiego z oprocentowaniem stałym 0,18% w skali roku dla mikro małych i średnich firm.

Okres finansowania  do 10 lat.

Sprawdź szczegóły.

Czytaj więcej →
2021-10-21 14:29:59 Aktualne warunki Kredytu Hipotecznego

Szukasz odpowiedniego kredytu hipotecznego na własne cztery kąty? Pomożemy Ci dobrać odpowiedni bank do spełnienia Twoich marzeń.

Sprawdź szczegóły. 

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu