Paragony trafią do US z e-kasy lub JPK

2017-10-01 19:28:52 Paragony trafią do US z e-kasy lub JPK

O wprowadzeniu od 2018 roku kas fiskalnych online przedsiębiorcy już wiedzą. Pojawiły się jednak obawy, że konieczna będzie wymiana urządzeń na nowe. Jak poinformował w ostatnim czasie resort, tak się nie stanie. Zaszły pewne zmiany, które jednak nie przewidują całkowitej rezygnacji z kas fiskalnych online.

Wymiana urządzeń na nowe

Księgowa z biura rachunkowego Fintaxis Finanse informuje, że proces wymiany kas fiskalnych na nowe zostanie rozciągnięty w czasie. O tej konieczności decydować będzie stan techniczny urządzeń, jeżeli będą one zużyte, przedsiębiorcy będą musieli je wymienić. W nowe kasy wyposażać się będą również Ci przedsiębiorcy, których kasy będą miały zapełnioną pamięć.

Obowiązek szybszej wymiany urządzeń na kasy fiskalne online zostanie wprowadzony w niektórych branżach, tych, w których ryzyko nadużycia w zakresie ewidencji podatkowej i naliczania należnego podatku jest większe, co potwierdza również doradca podatkowy Fintaxis Finanse. Nie ma jednak jeszcze informacji, jakich konkretnych branży będzie to dotyczyć. Ważne jest jednak to, że podatnicy będą mieli odpowiednią ilość czasu na wprowadzenie zmian zgodnie ze sporządzonym projektem.

Zdalna blokada kas

Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów rozważało również wprowadzenie zdalnej blokady kas, co jest równoznaczne z blokadą biznesu, przedsiębiorca nie mógłby w takiej sytuacji świadczyć swoich usług. Ostatecznie zrezygnowano z tej opcji, proponując inne rozwiązanie. W określonych sytuacjach kasa będzie mogła blokować się sama – tak przewidują aktualnie projektowane przepisy.

Duża czy mała rewolucja?

Doradca podatkowy podkreśla jednak fakt, że początkowe założenia związane z przesyłaniem danych z e-kasy do fiskusa pozostają bez zmian. Termin będzie jednak ustalany indywidualnie, a więc nie zostanie odgórnie narzucony.

Przyszłe kasy fiskalne zostaną przystosowane do rejestrowania i wysyłania do klientów paragonów w formie elektronicznej, oczywiście klient otrzyma takie potwierdzenie zakupu tylko na wcześniejszą prośbę. Powstaną ponadto urządzenia z wbudowanymi modemami Wi-Fi i GSM. Ich celem będzie ułatwienie komunikacji z systemem dystrybucji e-paragonów do klientów, a także z fiskusem.

Pojawiły się ponadto nowe pomysły, dotyczące wprowadzenia jednolitego pliku kontrolnego przy paragonach. Obowiązek ten ma zostać nałożony również na firmy niekorzystające z e-kas fiskalnych. Biuro rachunkowe Fintaxis Finanse dostrzegło w tym pewnego rodzaju zachętę do wymiany zwykłych kas na kasy online.

Jeżeli w dalszym ciągu jesteś niepewny co do wymiany lub zakupu kasy fiskalnej, zadaj pytanie naszej księgowej lub doradcy podatkowemu.

Plik JPK, e-Kasy, Dobre Biuro Rachunkowe Wrocław, Aktualizacja i zmiana danych podatkowych, Podatnik VAT, Podatki Wrocław, księgowa Wrocław, księgowy Wrocław, Doradca Podatkowy Wrocław, Kancelarie podatkowe Wrocław, Kancelaria Podatkowa Wrocław, Biuro Rachunkowe Wrocław, Biura Rachunkowe Wrocław, Wrocław Biuro Rachunkowe,  Biuro Podatkowe Wrocław, Kadry i Płace Wrocław, kadry Wrocław, płace Wrocław, rozliczanie pracowników Wrocław, rozliczanie obcokrajowców Wrocław, Księgowość online Wrocław, Biuro Księgowe Wrocław, Wrocław biura księgowe, Biuro rachunkowe Wrocław Psie Pole, Księgowość Wrocław, Cennik Biuro Rachunkowe Wrocław, Tanie biuro rachunkowe Wrocław, Najlepsze biuro rachunkowe Wrocław,  Doradztwo finansowe Wrocław, Wrocław Doradcy Finansowi, Doradcy finansowi Wrocław, kredyty Wrocław, kredyt firmowy Wrocław, Pożyczki Jeremie Wrocław, Pożyczki Jeremie dolnośląskie, Fintaxis Finanse.

Pozostałe aktualności

2020-09-28 12:03:35 Spółka komandytowa podatnikiem CIT

Od 1 stycznia 2021r. spółki komandytowe staną się podatnikami podatku CIT. Przeczytaj więcej w artykule.

Czytaj więcej →
2020-09-28 11:51:33 Faktury korygujące w wersji online

Faktury korygujące wysyłane za pośrednictwem programu CRM są wystarczającym potwierdzeniem.

Czytaj więcej →
2020-09-10 08:39:14 Pożyczka rozwojowa już od 0,44% - zmalało oprocentowanie

Pożyczka rozwojowa UE już z oproc. od 0,44% w skali roku. Idealnie nadaje się pod inwestycje. Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy.

Czytaj więcej →
2020-09-09 14:17:00 Pożyczki płynnościowe z oproc. 0,0%

Pożyczki płynnościowe z gwarantowanym oproc. 0,0% umożliwiają sfinansowanie wydatków związanych z utrzymaniem bieżącej działalności firmy i zapewnieniem jej płynności finansowej. Jest to finansowanie udzielane mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom.

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu