Rekordowa ilość e-pitów

2017-05-15 13:22:17 Rekordowa ilość e-pitów

Z możliwości rozliczania PIT-ów przez Internet korzysta coraz więcej podatników. Wpływ na to ma przede wszystkim wygoda, szybkość rozliczenia i większa kontrola nad wypełnianą deklaracją. To komfort dla osoby, która się rozlicza, gdyż w ten sposób zaoszczędza czas, może złożyć deklarację niezależnie od godzin pracy US, jak też większość obliczeń dokonywanych jest przez system, co zmniejsza ryzyko popełnienia błędu.

Do 27 kwietnia 2017 r. podatnicy złożyli 8.570.846 PIT-ów za 2016 r. drogą internetową. Liczba ta obejmuje PIT-28, 36, 36L, 37, 38 i 39. W stosunku do roku ubiegłego jest to aż 960 tys e-pitów więcej. Warto podkreślić, że deklarację można było składać do 2 maja, a zatem ich ilość z pewnością jeszcze uległa zmianie. W 2016 roku w sumie online złożono 8,4 mln zeznań podatkowych.

Doradcy podatkowi z Wrocławia zgodnie twierdzą, że usługi podatkowe i księgowe online w ostatnich latach zyskały na znaczeniu, stały się coraz bardziej popularne. Już nie tylko prowadzenie księgowości w formie elektronicznej jest popularną formą usprawnienia funkcjonowania biznesu, ale też dostrzega się ogromny potencjał w rozliczaniu e-pitów, które są alternatywą – wygodniejszą,  łatwiejszą oraz minimalizującą ryzyko błędów – dla deklaracji składanych w formie papierowej.

Przyjazna administracja skarbowa

Pojawienie się możliwości składania deklaracji przez Internet było dużą rewolucją w administracji skarbowej. Bez wątpienia już biuro rachunkowe internetowe, z której skorzystać można było znacznie wcześniej spotkało się z dużym uznaniem przedsiębiorców. Tym razem z udogodnienia mogą skorzystać nie tylko firmy, ale też wszyscy podatnicy, którzy są zobowiązani do rozliczania się z US.

E-rozliczenie funkcjonuje w bardzo prosty sposób, jest systemem przyjaznym użytkownikom. Wiele programów praktycznie krok po kroku przeprowadza użytkownika przez proces wypełniania deklaracji. Wprowadzenie takiego udogodnienia spowodowane było m.in. dużymi trudnościami, jakie związane były z prawidłowym wypełnieniem formularza. Wiele osób popełniało błędy zarówno przy wpisywaniu danych osobowych, jak też błędy rachunkowe, co powodowało, że konieczne było składanie korekt deklaracji.

System za podatnika wykonuje wszelkie niezbędne obliczenia matematyczne. Przypomina o wpisaniu danych, o których niekiedy zdarza nam się zapomnieć. W dowolnym momencie można wprowadzić zmiany, co jest niemożliwe przy wypełnianiu deklaracji w formie papierowej. Także niektóre biura rachunkowe online w ramach współpracy oferują swoim klientom taką możliwość.

Doradca Podatkowy, Kancelaria Podatkowa, Biuro Rachunkowe, Biuro Podatkowe, Kadry i Płace, Księgowość Online, Biuro Księgowe, Księgowość Wrocław, Biuro Rachunkowe Online, Fintaxis Finanse.

Pozostałe aktualności

2021-04-07 13:08:59 Nowa tarcza antykryzysowa 9.0 dla przedsiębiorców

Tarcza 9.0 planowo ruszy w maju. Tarcza antykryzysowa ma być rozszerzona o kolejnych 16 branż. Dodatkowe kody PKD znajdują się w artykule.

Czytaj więcej →
2021-03-30 08:45:20 Bank może karać za zbyt dużą gotówkę na lokacie

Karne opłaty za zbyt wysokie saldo na rachunkach osób fizycznych są możliwe. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to karna opłata, czy też ujemna stopa procentowa.

Czytaj więcej →
2021-03-24 14:45:20 Ranking Kont Walutowych - marzec 2021

Regularnie robiąc zakupy w zagranicznych sklepach, warto pomyśleć o założeniu konta walutowego. Sprawdź ranking kont walutowych, jak przedstawiają się w tym miesiącu, z jakich ofert banków warto skorzystać.

Czytaj więcej →
2021-03-23 12:37:44 Konto walutowe - czym jest?

Popularnością w ostatnim czasie cieszą się konta walutowe. Sprawdź czym one są, dla kogo są przeznaczone, a także które najlepiej wybrać.

Czytaj więcej →
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu