Rozliczenia PIT Wrocław

Nasze biuro rachunkowe świadczy kompleksową pomoc w zakresie przygotowywania rocznych zeznań podatkowych dla Urzędu Skarbowego. Rozliczenie PIT przez doświadczonych księgowych to rozwiązanie, po które chętnie sięgają zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Zdecydowanie się na skorzystanie z pomocy specjalistów pozwala zaoszczędzić czas i upewnić się, że zeznanie zostało sporządzone prawidłowo. Samodzielne rozliczanie PIT często wiąże się z szeregiem wątpliwości oraz z koniecznością zapoznania się z obszernymi przepisami podatkowymi, które nie zawsze są jasne i łatwe w interpretacji. Poprawne wypełnienie deklaracji PIT wymaga więc dużego zaangażowania. Jednak należy pamiętać, że zawiłość wytycznych podatkowych dodatkowo zwiększa ryzyko popełnienia błędu, natomiast wszelkie pomyłki w złożonym już zeznaniu wymagają późniejszych korekt i kontaktowania się z Urzędem Skarbowym. Warto zaoszczędzić sobie stresu i od razu dostarczyć urzędowi w pełni prawidłowe rozliczenie PIT. Dokument sporządzony przez profesjonalne biuro rachunkowe zawiera również zgodne z przepisami rozliczenie ulg (np. na dzieci, za internet), które zwykle okazują się szczególnie problematyczne podczas próby samodzielnego dopełnienia obowiązków podatkowych wobec US. Nasi księgowi posiadają również doświadczenie w opracowywaniu deklaracji dla osób pracujących za granicą.

Jak wygląda rozliczanie PIT przez naszych księgowych?

Usługa rozliczania zeznań podatkowych jest adresowana do wszystkich klientów, niezależnie od tego, czy prowadzą własną działalność gospodarczą, są zatrudnieni na etacie, czy pracują w ramach umów cywilnoprawnych. Co szczególnie ważne dla klientów biznesowych, nie trzeba na stałe współpracować z naszym biurem rachunkowym, by skorzystać z oferty przygotowywania PIT. Cały proces usługi możemy również elastycznie dopasować do potrzeb odbiorców. Zależy nam, by współpraca przebiegała sprawnie i w żaden sposób nie obciążała klientów pod względem czasowym.

Najważniejsze kroki realizacji usługi to:

  • Dostarczenie niezbędnych dokumentów – dokumentację i opis zamówienia można przekazać osobiście (siedzibą naszej firmy jest Wrocław) lub przesłać internetowo (jako wiadomość e-mailową albo poprzez uzupełnienie formularza dostępnego na stronie).
  • Weryfikacja dokumentów przez specjalistów ds. księgowości – po otrzymaniu dokumentacji od klienta nasi księgowi sprawdzają jej kompletność i poprawność pod względem formalnym. Jeśli na tym etapie zostaną stwierdzone jakiekolwiek nieprawidłowości, klient zostaje poinformowany o konieczności uzupełnienia dokumentacji.
  • Sporządzenie zeznania podatkowego – PIT opracowany przez księgowego zostaje przekazany klientowi w formie PDF (dla osób zamieszkujących Wrocław możemy przygotować wersję papierową do odebrania w naszym biurze). Możemy także przesłać PIT bezpośrednio do Urzędu Skarbowego – wówczas klient otrzymuje od nas potwierdzenie prawidłowego dostarczenia  zeznania do instytucji.
Skontaktuj się z nami →
Skontaktuj się
Fintaxis Finanse - Departament Wsparcia Biznesu